تنظیمات استایل سایت

انتخاب نوع نمایش

 • Full
 • Boxed

انتخاب رنگ

 • skyblue
 • green
 • blue
 • coral
 • cyan
 • eggplant
 • pink
 • slateblue
 • gold
 • red

جراحی کجی اندام و دیسک کمر

جراحی کجی اندام و دیسک کمر

جراحی دیسک کمر

دیسک کمر

دیسک یک بالشتک لاستیکی میان استخوان های ستون فقرات است که دور نخاع می پیچند.
هر کدام از دیسک ها یک کپسول صاف و گرد می باشد که معمولا یک اینچ قطر و یک چهارم اینچ ضخامت دارند.
دیسک ها محکم میان ستون فقرات قرار گرفته اند و توسط رباط های متصل کننده استخوان های نخاع به هم می پیوندند.در برخی از مواقع از دیسک کمر به عنوان یک وسیله برای گرفتن فشار و شک یاد می شود.با گذشت زمان و بالارفتن سن دیسک ها ضعیف شده و ممکن است صدمه ببینند.
در این صورت جراحی دیسک کمر لازم است:
• پا دردی که با درمان های طبی و استراحت کردن رفع نشود.
• اختلال در حرکات پا و یا اختلال اسفنگتری.
• دردهای مکرر که باعث اختلال در انجام فعالیت های روزانه شود.
برای جراحی دیسک کمر روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به علامت هایی که بیمار مبتلا به دیسک کمر دارد و همچنین سن بیمار و اختلالات مهره ای و وضعیت کانال نخاعی یکی از روش ها برای بیمار در نظر گرفته می شود.

جراحی دیسک کمر
جراحی زانو
جراح زانو

جراحی تعویض زانو یکی از شایع ترین عمل جراحی استخوان در کشور است. این که آیا شخص به جراحی نیاز دارد یا نه، به تشخیص جراح ارتوپد بر می گردد. بیش از ۹۰ درصد از افرادی که تعویض مفصل زانوی انجام داده اند بهبود زیادی یافتند.

جراحی زانو شناخته شده به عنوان آرتروپلاستی جایگزین قطعات آسیب دیده زانو بیمار با قطعات مصنوعی است. بیش از چند میلیون از مردم با پروتز زانو به راحتی زندگی می کنند.

جراحی لگن و مفصل ران
جراحی لگن

مفصل ران یک مفصل توپ و کاسه است که به طیف وسیعی از حرکت بر می گردد.زمانی که بیمار دچار درد شدید در این ناحیه باشد و دچار اختلال در حرکت شود جراح در یک عمل جراحی سطوح آسیب دیده با قطعات مصنوعی جایگزین می کند. این قطعات ممکن است از مواد فلزی، پلاستیکی یا سرامیکی ساخته شده باشد.
اگر به آرتریت استخوان ران مبتلا هستید، لزوما نیازی به جایگزینی بافتی نخواهید داشت، اما ممکن است ارزش آن را در نظر داشته باشید که آیا لگن شما به شدت آسیب دیده و درد، ناتوانی یا سفتی تاثیرات جدی بر فعالیت های روزمره شما دارد. پزشکان همیشه سعی می کنند قبل از پیشنهاد جراحی جایگزین - مثلا مسکن، فیزیوتراپی و / یا کمک های پیاده روی، یا بعضی اوقات تزریق استروئید به مفصل ران خود اقدام کنند.

جراحی ستون فقرات
جراحی کجی اندام

انحراف و کجی در ستون فقرات به معنی انحراف طرفی یا جانبی ستون فقرات است که‌ گاهی‌ حالت‌ پیشرونده‌ داشته‌ و باعث‌ تغییر شکل‌ قفسه‌ سینه‌ و پشت‌ می‌ شود.به این انحراف اسکولیوز گفته می شود. در حالت طبیعی ایستاده نباید انحرافی در ستون مهره ها وجود داشته باشد.

کج پشتی بر اثر حالت های نامناسبی مانند نشستن پشت میز، تنگی نفس زمان افزایش کمر درد، قرار دادن دست در بالاترین قسمت فرمان و .. شکل می گیرد.
وقتی عضلات یک سمت از بدن کوتاه و منقبض می شوندو عضلات سمت دیگر بدن شل می شوند به همین علت ستون مهره ها با تحمل یک انحنا به سوی پهلوی دیگر تغییر شکل میدهند و کج می شوند.

انحراف زانو
استئوتومی

یک عمل جراحی است که برای افرادی که زانوی پرانتزی دارند انجام می شود که با این عمل جراحی درد زانو بهبود می یابد زیرا استخوان در یک راستا قرار می گیرد.همچنین وزن از سمت قسمت آرتریت و غضروف تحت فشار به سمت سالم مفصل منتقل شود.

زمانی که استخوان های اطراف زانو در یک امتداد مستقیم نباشند آرتروز زانو و تخریب مفصل شکل می کیرد در نتیجه یکی از دو طرف داخلی یا خارجی زانو فشار زیادی را متحمل می شود و وزن اندام به جای گذاشتن از مرکز زانو از یکی از طرفین داخلی یا خارجی زانو می گذرد.
مهمترین این آسیبها پای پرانتزی یا پای ضبدری میباشد. این فشارها باعث سابیدگی غضروف نرم این نواحی و شروع درد و در نهایت آرتروز می گردد. لفظ استئوتومی به معنای برش در استخوان به وسیله عمل جراحی گفته میشود، که در این روش با وسایل مخصوصی استخوان تی بیا یا فمور به روش خاصی شکل داده وبدشکلی اصلاح میگردد.

انحراف زانو
انحراف شست پا

انحراف شست پا یک بیماری شایعی در انگشتان پا است و در ۹۰ درصد موارد در زنان اتفاق میفتد. کجی شست پا را هالوکس والگوس مینامند. هالوکس به معنای شست بوده و والگوس به معنای انحراف به سمت خارج است.
این بیماری ممکن است زمینه ارثی داشته باشد. پوشیدن کفش نامناسب مثل کفش هایی با پنجه تنگ و باریک و کفش های پاشنه بلند از مهم ترین علل ایجاد کننده این بیماری است.