تنظیمات استایل سایت

انتخاب نوع نمایش

 • Full
 • Boxed

انتخاب رنگ

 • skyblue
 • green
 • blue
 • coral
 • cyan
 • eggplant
 • pink
 • slateblue
 • gold
 • red

ارتوکین تراپی

تزریق ارتوکین تراپی در زانو

 

امروزه بسیاری از افراد دچار عارضه و مشکل زانو درد هستند. افزایش سن عارضه زانو درد بیشتر  و به آرتروز تبدیل می شود.

آرتروز به معنای ساییدگی مفصل می باشد که می تواند محدودیت حرکت در آن مفصل ایجاد نماید امروزه برای درمان آرتروز روش های مختلفی ارائه شده است که بهترین و تاثیر گذار ترین روش درمانی ارتوکین تراپی شناخته شده است. این روش یک روش درمانی اثربخش و ارزشمند برای کسانی است که درد زانو،کمر و مفاصل دارند.همچنین به علت خواص ضد درد و ضد التهابی، ارتوکین را می توان در درمان تاندون ها و عضلات آسیب دیده نیز استفاده نمود.

 

ارتوکین تراپی چیست؟

 

ارتوکین تراپی متد جدید درمان آرتروز به صورت هوشمند از آلمان است که در حال حاضر بعنوان بهترین روش درمانی آرتروز شناخته شده است که نتایج بسیار درخشانی را برای بیمارانی که با مشکل آرتروز مواجه هستند بوجود آورده است.

ارتوکین تراپی یکی از مؤثرترین و همه جانبه ترین تکنیک های بیولوژیکی شناخته شده است که مانع فرآیند التهابی و مفاصل و آسیب های مفصلی می شود.

 

ارتوکین تراپی نوعی تزریق درمانی است که از مکمل های طبیعی بدن برای جلوگیری از التهاب  استفاده  می کند  و باعث  کاهش درد و بهبود عملکرد می شود.

درمان آرتروز زانو با سلول های بنیادی

 

ارتوکین به طور معمول برای درمان آرتروز است. این روش یک راهکار درمانی اثربخش و ارزشمند برای کسانی است که درد زانو، کمر و مفاصل دارند.همچنین به علت خواص ضد درد و ضد التهابی، ارتوکین را می توان در درمان تاندون ها و عضلات آسیب دیده نیز استفاده نمود

 

 

با روش درمانی ارتوکین تراپی می توان علائم و نشانه های آرتروز مانند درد، تورم ، محدودیت در حرکت و … را به طور کاملا محسوس با چند جلسه درمان کنترل و برطرف کرد. ارتوکین به طور غالب جهت درمان آرتروز است.

علاوه بر آن از این روش درمانی جدید در مشکلات فتق دیسک، آرتروز و یا تنگی کانال نخاعی استفاده می شود. همچنین به علت خواص ضد درد و ضد التهابی، ارتوکین را می توان در درمان تاندون ها و عضلات آسیب دیده نیز استفاده نمود.

ارتوکین تراپی

 

ارتوکین به طور معمول برای درمان آرتروز است. این روش یک راهکار درمانی اثربخش و ارزشمند برای کسانی است که درد زانو، کمر و مفاصل دارند.همچنین به علت خواص ضد درد و ضد التهابی، ارتوکین را می توان در درمان تاندون ها و عضلات آسیب دیده نیز استفاده نمود

 

اساس روش درمانی با ارتوکین

درمان با ارتوکین بر اساس علل بیولوژیکی استئوآرتریت و التهاب می باشد.

 

سرم ارتوکین تراپی

 

در این روش از سرمی که از خون خود بیمار گرفته می شود، استفاده می گردد.  در این نوع سرم نوعی پروتئین از دسته سیتوکین ها، به نام اینترلوکین-۱ (IL-1) که مسئول بیماری های مفصلی ناشی از التهاب است وجود دارد.

از پلاسمای خون بیمار پروتئین ضد التهابی محافظت کننده  که بیولوژیک اینترلوکین ۱ (IL-1Ra) نام دارد جدا می شود.

 

پروتئین ضد التهابی محافظت کننده (IL-1Ra) به ناحیه دردناک تزریق می شود  و به کاهش درد مفاصل و التهاب بافت آسیب دیده کمک می کند. شایان توجه است که روش ارتوکین تهاجمی نیست و نیازی به استفاده از مواد خارجی ندارد.

 

روش ارتوکین تراپی

 

آرتروز مفصلی، فتق و کمر درد ناشی از التهاب ریشه عصب و همچنین آسیب‌های تاندون. در این شیوه درمانی گرفتن خون از خود بیمار الزامی‌ است. معمولا از رگ بزرگی در بازوی خود بیمار به مقدار ۵۰ تا ۶۰ میلی لیتر خون گرفته می‌شود (دقیقا همانند زمانی که از فرد موقع آزمایش خون، خون گرفته می‌شود). سپس بر روی خون برچسبی زده شده و آن را در اینکوباتر مخصوص در دمای ۳۷ درجه سانتی‌گراد به مدت ۲۴ ساعت نگهداری می‌کنند. در این مرحله، پروتئین‌های فعال IL-Ra بطور طبیعی در خون تولید می‌شوند. بعد از آن، خون را در داخل سانترفیوژ گذاشته و آن را به مدت ۱۰ دقیقه می‌چرخانند تا سرم خون حاوی سلول‌های IL-Ra  از سایر سلول‌های موجود داخل آن جدا‌شوند. بعد از اتمام این کار سلول¬های IL-Ra را فیلتر و غلیظ کرده تا به آمادگی خالص برسند تا آماده‌ی تزریق دوباره شود. معمولا سرم را در مفصل آسیب دیده ی یا عصب ملتهب شده بیمار بصورت یک یا دو بار در هفته تزریق می‌کنند.

مزایای اصلی ارتوکین تراپی در مقایسه با سایر انواع درمان های محافظه کارانه بیماری های مفاصل، عبارتند از:

 1. ارتوکین تراپی درمانی مبتنی بر ماده ای کاملا طبیعی در بدن است که بصورت بیولوژیکی فعال می شود و به افزودن مواد شیمیایی نیاز ندارد، در نتیجه عوارض جانبی کمتری به همراه خواهد داشت.
 2. این تکنیک اثر قابل توجه ضد درد و تسکین دهنده دارد.
 3. ارتوکین تراپی فرایند التهابی مزمن را متوقف می کند و اثر بخشی بسیار طولانی مدت دارد.
 4. ارتوکین تراپی تحرک فرد را باز می گرداند و دامنه حرکت مفاصل را افزایش می دهد.
 5. این روش درمانی در ۷۵٪ از بیماران به ویژه بیماران مبتلا به استئوآرتریت یا آرتروز مفصل زانو و لگن بسیار موثر است.
 6. روش راحت و قابل تحمل برای بیمار
 7. کاهش نیاز به مصرف مسکن
 8. به تعویق انداختن عمل جراحی یا عدم نیاز به انجام جراحی
 9. ماده تزریقی به بدن از نظر بیولوژیکی کاملا سازگار با بدن می باشد
 10. فرایند التهاب با انجام این تزریق به مرور زمان متوقف می شود.
 11. بهبود عملکرد مفاصل
 12. ارتقا بخشیدن دامنه حرکتی مفصل

چه زمانی نباید از ارتوکین‌ تراپی استفاده‌کرد؟

در صورتی که فرد عفونت یا تب شدید دارد، سه روز بعد از رفع اسهال و یک هفته بعد از مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها نباید از ارتوکین‌تراپی استفاده کند. علاوه بر این، واکسیناسیون صورت‌گرفته در چهار هفته اخیر نیز با ارتوکین تراپی در تضاد است.

 

ارتوکین‌ تراپی برای چه کسانی مناسب است؟

 

ارتوکین‌تراپی شایع‌ترین شیوه‌ درمانی جهت معالجه آرتروز زانو اس

تزریق ارتوکین تراپی در زانو

ت. در مورد آرتروزهای زانویی که خفیف یا متوسط هستند می‌توان به کمک ارتوکین‌ تراپی بهترین نتیجه را گرفت. این شیوه‌ درمانی گزینه‌ای عالی برای کسانی است که دچار زانو درد، درد در ناحیه مفصل ران، پاشنه‌ یا شانه هستند. این رویکرد درمانی مدرن بطور چشمگیری در درمان کمر دردناشی از دیسک کمر، آرتروز یا تنگی مجرای کانال نخاعی موثر است. ارتوکین‌ تراپی بخاطر تسکین درد و ویژگی‌های ضدالتهابی که دارد می‌تواند در درمان تاندون‌ها و آسیب‌های عضلانی نیز موثر واقع شود.

 

بعد از اتمام ارتوکین تراپی چه اقداماتی باید انجام داد؟

بعد از ارتوکین تراپی توصیه‌ می‌شود که از انجام فعالیت‌های طاقت‌فرسا یه مدت ۴۸ ساعت خودداری کنید. علاوه بر این، ممکن است که بیمار تا ۴۸ ساعت بعد از درمان احساس درد کند. همچنین هیچ التهاب در خصوص تعامل منفی بین سرم ارتوکین و سایر روش‌های درمانی یا دارویی وجود ندارد. عوارض جانبی ارتوکین عموما شامل بی‌حسی خفیف، تورم و احساس گرمی در محل تزریق به مدت ۲ ساعت می‌باشد.

 

تفاوت ارتوکین با پی آرپی چیست؟

ارتوکین اغلب با پی آر پی(پلاسمای غنی شده با پلاکت) اشتباه گرفته میشود.این اشتباه ناشی از این باور است که در هر دو درمان تزریق سرم خون در موضع درد صورت می گیرد.

۱) در روش ارتوکین تراپی جهت افزایش غلظت پروتئین های ضد التهابی به جای پلاکت ها، پیش از قرار گرفتن در سانتریفیوژ خون بیمار در انکوباتور گرم می شود.

۲) در ارتوکین درمانی تنها تمرکز بر روی مشکلات مکانیکی در مفاصل نمی باشد بلکه درمان التهاب به عنوان یکی از عوامل آسیب بافتی است درنتیجه در ارتوکین تراپی التهاب از بین میرود.

۳) پی آر پی به هیچ وجه در درمان آرتروز و پارگی های مینیسک تاثیری ندارد.

۴) در هر دو روش هم پی آر پی و هم ارتوکین درمانی خون بیمار گرفته می شود ولی در پی آر پی پروتئین التهابی خون گرفته می‌شود. در حالی که در ارتوکین پروتئین ضد التهابی خون گرفته می شود و پر واضح است که هر دو روش به صورت ترکیبی نمی توانند جهت درمان به کار روند.

 

ارتوکین تراپی
ارتوکین تراپی یکی از متدهای نوین برای درمان آرتروز در علم پزشکی است که مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا یا FDA می‌باشد.

 

درمان آرتروز توسط ارتوکین به صورت هوشمند انجام می‌شود. امروزه ارتوکین تراپی نتایج مؤثر و چشمگیری در درمان و کنترل پیشگیری آرتروز داشته است. با استفاده از روش ارتوکین تراپی می‌توان نشانه‌های بیماری آرتروز مثل درد، محدودیت‌های حرکات مفاصل مختلف، تورم، التهاب و را در چند جلسه متوالی به طور کاملاً محسوسی کنترل و رفع کرد.

ارتوکین تراپی به طور غالب برای درمان آرتروز انجام می‌شود. روش جدید ارتوکین تراپی یک درمان مؤثر بوده و نتیجه رضایت بخشی را برای بیمار فراهم می‌آورد. افرادی که از درد مفاصل شانه، ران، گردن، زانو، مچ پا یا مچ دست آزرده‌خاطر هستند با روش نوین ارتوکین تراپی می‌توانند این آزردگی را رفع کرده و یا تا حد بسیار زیادی (برای افرادی که آرتروز پیشرفته دارند) کاهش دهد.

ارتوکین تراپی  برای بهبود مشکلات دیگری نیز مثل آرتروز یا تنگی کانال نخاعی، فتق دیسک و نیز استفاده کرد که تمامی موارد به تشخیص پزشک بستگی دارد. افرادی که دچار بیماری آرتروز هستند با موارد زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند که ارتوکین تراپی توانسته بسیاری از این مشکلات را رفع کند.

 

مطالعات و نتایج درخشان ارتوکین تراپی امروزه نشان می‌دهد که این روش بهترین و اصلی‌ترین درمان برای بیماری آرتروز است که دوام و ماندگاری بالایی دارد. با استفاده از ارتوکین تراپی دیگر نیازی به جراحی بسیار سخت و دشوار تعویض مفاصل نمی‌باشد مگر در مواردی که آرتروز غیر قابل کنترل و بسیار پیشرفته باشد. داروی ارتوکین برای ورزشکاران بسیار مناسب و کارا است و دامنه حرکتی مفاصل در بیماران را نیز افزایش می‌دهد.

 

 

دسته بندی : مشکلات و آسیب های زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *